Bir IŞIKLAR Holding iştiraki olan BND Elektrik Üretim A.Ş., Türkiye’de Güç-Enerji üretimi alanında bilinen ve sağlam temeller üzerine kurulu bir şirkettir. BND Elektrik Üretim A.Ş. 2005 yılında İstanbul'da kurulmuş olup, faaliyetlerine Ankara merkezli olarak devam etmektedir.

 

BND Elektrik Üretim A.Ş., Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplam 2 adet nehir tipi hidroelektrik santrali (HES) kurmakta olup, bu amaçla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’ndan 49 yıl süreli “Üretim Lisansı” almış bulunmaktadır.


Ordu/Giresun illeri sınırında bulunan “Üçgen-2 Reg. Ve HES” ve Kahramanmaraş/Osmaniye illeri sınırlarında bulunan “Üçgen Reg. Ve HES” projeleri tamamlanarak faaliyete geçmiştir.

 

BND Elektrik Üretim A.Ş.’nin amaçları başında yenilenebilir kaynaklardan çevre dostu elektrik enerjisi üretmek gelmektedir. Böylece, enerji ithalatını düşürme ve Karbon Emisyonunun azaltılması çabalarına da katkıda bulunulacaktır.


Şirket mevcut projelerine ek olarak, yeni enerji projeleri arayışına devam etmektedir. Elektrik enerjisinin kıt olduğu bölgelerde yeni projeler oluşturarak, hayata geçirmeyi planlayan BND Elektrik Üretim A.Ş., Stratejik ortaklıklar kurarak ve gittikçe artan bir ivmeyle enerji piyasasında büyümeyi hedef edinmiştir. Bu çerçevede, Müşterilerine rekabetçi fiyatlarla Elektrik Enerjisi sağlamak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

 

Yukarı Çık!
Anasayfaya dön